Cięcie wodno-ścierne pod ciśnieniem 6200 barów
w porównaniu do 4137 barów

Oferując najbardziej rozbudowaną linię multiplikatorów ciśnienia, które pozwalają na uzyskanie ultrawysokiego ciśnienia (Ultra High Pressure – UHP), firma KMT Waterjet Systems dostarcza rozwiązań idealnych do każdego rodzaju maszyn do cięcia strumieniem wody – od urządzeń używanych okazjonalnie po maszyny z wielkoformatowymi stołami, przystosowane do pracy wielozmianowej. Firma KMT oferuje serię PRO, do której należą urządzenia wykorzystujące multiplikatory pozwalające na osiągnięcie ciśnienia do 6200 barów oraz pompy do obróbki wodno-ściernej STREAMLINE® SL-V, JETLINE oraz NEOLINE 40i, które działają z maksymalnym ciśnieniem roboczym od 3800 barów do około 4137 barów.

Korzyści płynące z wysokiego ciśnienia roboczego 6 200 barów mają szczególne znaczenie dla efektywności, gdy operator musi przeciąć grube i/lub bardzo twarde materiały. Wysokie ciśnienie robocze gwarantuje spójność produkcji i jakość ciętych krawędzi w porównaniu z tradycyjnymi zastosowaniami 4 000 barów.

W zależności od materiału i jego grubości, praca przy ciśnieniu 6 200 barów umożliwia przyspieszenie cięcia o nawet 50 %. W niektórych zastosowaniach wzrost szybkości może być jeszcze większy.
Wyższe ciśnienie robocze zwiększa spójność i jakość ciętych krawędzi. W wielu przypadkach przyciętych krawędzi nie trzeba poddawać dodatkowej obróbce.
Cięcie przy ciśnieniu 6 200 barów znacznie ogranicza zużycie ścierniwa.
Dzięki większej szybkości cięcia można jednocześnie wyciąć więcej elementów. To przekłada się na niższy koszt uzyskania pojedynczej części.
Wysokie ciśnienie robocze przy wykonywaniu otworów i przecinaniu elementu ogranicza rozwarstwienie materiałów kompozytowych

Wybór właściwego systemu ciśnieniowego

Na podstawie grubości materiału, żądanej szybkości cięcia i liczby dysz tnących, Firma KMT opracowała schematy, pozwalające w 2 krokach określić, który system cięcia strumieniem wody pod ciśnieniem najlepiej spełnia dane wymagania.

Krok 1 – Określ przybliżone wymagane szybkości cięcia. Gdy znamy szybkość i oszacujemy zakres wielkości kryzy, możemy zdecydować, ile głowic tnących jest potrzebne.

Mozliwa szybkosc ciecia 

Krok 2 – Określ wielkość maszyny na podstawie rozmiaru kryz i liczby głowic tnących. Pompy wysokociśnieniowe KMT różnią się pod względem zakresu maksymalnego ciśnienia i mocy silnika, która wpływa na przepływ wody.

Maks. liczba kryz przy maks. cisnieniu