Tnie stal, tytan, aluminium, gumę, szkło, artykuły spożywcze, marmur i nie tylko


Zalety cięcia metalu strumieniem wody:
 

  • Brak deformacji materiału spowodowanych przez ciepło

  • Brak twardnienia materiału przy linii cięcia

  • Brak zmian struktury metalu

  • Brak stref wpływu ciepła (HAZ)

  • Nie powstają niebezpieczne dla zdrowia dymy ani opary

  • Brak lub niewielka potrzeba późniejszej obróbki

Najbardziej wszechstronne narzędzie do cięcia

Cięcie metali, takich jak tytan, stal, mosiądz i aluminium, za pomocą strumienia wody to najbardziej wszechstronna metoda cięcia w porównaniu z cięciem laserem i plazmą. Stół do cięcia strumieniem wody może być wykorzystywany do przecinania grubszych metali, m.in. tytanu i aluminium (grubość maks. 305 mm/12"), których nie można ciąć laserem. Dokładność cięcia jest przy tym większa niż w przypadku obróbki plazmą. Systemy do cięcia strumieniem wody ze ścierniwem są też tańsze niż systemy laserowe. Dlatego firmy z branży produkcji chętniej decydują się na ich zakup w celu cięcia elementów stalowych i innych metali.

Cięcie strumieniem wody to proces technologiczny cięcia na zimno. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla branży motoryzacyjnej, spożywczej, materiałów kompozytowych, medycznych i lotniczych, w których nie wolno dopuścić, aby cięty materiał ulegał rozgrzaniu. Możliwy jest niemal każdy typ cięcia: od zastosowania stołów do cięcia w celu szybkiego wykonywania otworów aż po precyzyjne cięcia w zastosowaniach motoryzacyjnych.

W maszynach do cięcia strumieniem wody dodaje się ścierniwo, aby uzyskać gładkie krawędzie bez zadziorów, niewymagające obróbki końcowej, skutkujące oszczędnością czasu i pieniędzy. Cięcie strumieniem wody to jeden z najbardziej wszechstronnych procesów cięcia. Nadaje się idealnie do wysokowydajnego cięcia metalu, aluminium i tytanu.

Więcej informacji o cięciu metalu

Więcej informacji o cięciu produktów spożywczych

Więcej informacji o cięciu materiałów kompozytowych