Produkty KMT Waterjet 3 800 barów

KMT Waterjet to najbardziej rozbudowana oferta multiplikatorów ciśnienia do maszyn tnących strumieniem wodno-ściernym, zapewniająca maksymalną efektywność i wydajność pracy. Obok pomp wysokiej wydajności z serii STREAMLINE PRO, asortyment KMT obejmuje również szereg pomp wysokiego ciśnienia spełniających podstawowe potrzeby w zakresie cięcia strumieniem wody, które działają przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 3800 barów.

KMT Waterjet to najbardziej znana na świecie pompa do cięcia strumieniem wody. Nasze pompy zintegrowane ze stołami OEM do cięcia strumieniem wody są zaawansowanymi technicznie urządzeniami, znanymi z wyjątkowej niezawodności, wydajności, łatwości obsługi i przemyślanej konstrukcji. Te urządzenia mogą być wykorzystywane we wszystkich zastosowaniach technologii cięcia strumieniem wody. 

Zalety cięcia strumieniem wody pod ciśnieniem 3 800 barów

Pompy wysokociśnieniowe

 • STREAMLINE SL-VI STD - podstawowa pompa wykorzystująca technologię multiplikacji ciśnienia HSEC
 • STREAMLINE SL-VI STD STRIPPED - pompa wysokiego ciśnienia przeznaczona do pełnej integracji z maszynami do cięcia strumieniem wody
 • NEOLINE NL-I 40 - ekonomiczna pompa klasy podstawowej

Głowice do cięcia wodno-ściernego

 • Głowica do cięcia wodno-ściernego ACTIVE AUTOLINE II
 • Głowica do cięcia wodno-ściernego ACTIVE IDE II
 • Głowica do cięcia czystą wodą AQUALINE

Akcesoria

 • System zarządzania ścierniwem AMS
 • Zawory, rury i armatura PSC (Precision System Components)

Najwyższa możliwa niezawodność oraz prosta i szybka konserwacja stanowią podstawowe założenia przy projektowaniu wszystkich wysokociśnieniowych produktów KMT do cięcia strumieniem wody. Prosta modułowa konstrukcja umożliwia wymianę pojedynczych części zużywalnych. Ta zasada konstrukcyjna sprawia, że każdy element zostanie maksymalnie wykorzystany, zanim osiągnie koniec okresu eksploatacji.

Pompy wysokociśnieniowe o ciśnieniu roboczym do 3800 barów

STREAMLINE SL-VI STD

STREAMLINE SL-VI STD

Do zastosowań, w których nie wymaga się maksymalnego ciśnienia 4136 barów, KMT WATERJET SYSTEMS oferuje pompy wysokociśnieniowe STREAMLINE SL-VI STD. Korzystają one z zaawansowanej technologii pomp KMT, a jednocześnie stanowią bardziej ekonomiczną alternatywę dla droższych modeli. Modeli STD można używać niezależnie jako urządzeń autonomicznych. Można je też połączyć z centralnym systemem sterowania całej maszyny tnącej

Do cięcia czystą wodą i wodno-ściernego

Pompę STREAMLINE™ SL-V Classic zaprojektowano pod kątem elastycznej produkcji w zastosowaniach wykorzystujących cięcie czystą wodą i wodno-ścierne. Jest ona przeznaczona do zadań cięcia z maksymalnym ciśnieniem 3 800 barów.

Indywidualna konfiguracja

Oba modele pomp, SL-VI PLUS i SL-VI STD, są oparte na tej samej technologii i ramie nośnej. Dlatego operatorzy pompy STD mogą skorzystać z zaawansowanej technologicznie konstrukcji modelu PLUS. Dostępne różne opcje konfiguracji sprawiają, że pompę można dostosować do indywidualnych wymagań operatora.

NEOLINE NL-I 40

Pompę wysokociśnieniową NEOLINETM NL-I 40 wyposażono w sprawdzoną, niezawodną technologię multiplikatora SSEC firmy KMT. Jest to przystępny cenowo produkt klasy podstawowej, oferujący liczne korzyści za umiarkowaną cenę. Ta pompa stanowi doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują ekonomicznego rozwiązania do cięcia wodą, do doraźnych zadań cięcia, a chcą mieć dostęp do najnowszych technologii w branży.

Zaawansowana konstrukcja ułatwiająca obsługę i wydłużająca okres eksploatacji

Celem prac nad NEOLINE™ było stworzenie pompy wytrzymałej i łatwej w obsłudze. Napędza ją silnik trójfazowy o mocy 40 KM (29 kW), wyposażony w podkładki antywibracyjne chroniące całość pompy przed drganiami silnika. Model NL-I 40 jest pokryty trwałym lakierem proszkowym, co zapewnia mu odporność na warunki atmosferyczne. Aby uprościć obsługę, inżynierowie KMT opracowali nową niskoprofilową konstrukcję szafki, która zapewnia łatwy dostęp do elementów sterowania i innych podzespołów.

Głowica do cięcia czystą wodą AQUALINE I

Niezawodność w najtrudniejszych warunkach

Nasze głowice do cięcia czystą wodą AQUALINE I wyrobiły sobie opinię jednych z najszybszych i najbardziej niezawodnych głowic do cięcia czystą wodą przeznaczonych do stosowania w szczególnie trudnych warunkach. Stało się to możliwe dzięki najszybszym czasom reakcji, długiemu okresowi eksploatacji podzespołów oraz najwyższej jakości.

Wysokowydajny zawór dyszy

W motoryzacji wykonuje się wiele cykli tnących. To stawia szczególnie wysokie wymagania cyklom włączenia/wyłączenia, szybkości i niezawodności zaworu tnącego. AQUALINE I firmy KTM stanowi najwyższej klasy rozwiązanie w tej branży. W zależności od zastosowania, dostępne są zawory tnące w wersji normalnie zamkniętej (N/C) i normalnie otwartej (N/O). Zawór dyszy otwiera się w czasie krótszym niż 50 ms, zależnie od ciśnienia roboczego.

Kompaktowa konstrukcja, elastyczny zakres zastosowań

Głowica AQUALINE I waży zaledwie 1,8 kg. To gwarantuje dużą elastyczność i łatwość tworzenia konfiguracji wielogłowicowych i 3D. Można ją wyposażyć w kryzy szafirowe i diamentowe, zależnie od konkretnych potrzeb procesu produkcji.

Głowice do cięcia wodno-ściernego

Wprowadzając głowice tnące ACTIVE AUTOLINE II i ACTIVE IDE II, firma KMT WATERJET SYSTEMS opracowała zespoły głowic do cięcia wodno-ściernego, które charakteryzują się najlepszą efektywnością pracy dzięki zastosowaniu trwałych podzespołów. Zmniejsza to nakłady konieczne na obsługę konserwacyjną i wydłuża czasy pracy.

ACTIVE AUTOLINE II

 • Opatentowane łączenie bez użycia narzędzi pozwala na szybką wymianę dysz wodnych i skupiających bez konieczności demontażu przewodu doprowadzającego ścierniwo.
 • Wyjątkowa, spawana bez użycia metalu podstawa dyszy zapewnia wysoką precyzję i powtarzalność dokładnego cięcia.
 • Głowica tnąca AUTOLINE II zawiera tylko trzy części zużywalne: kryzę, komorę mieszającą i rurę skupiającą, wszystkie one są wykonane z materiałów wyjątkowo odpornych na zużycie.
 • Korpus dyszy składa się z wymiennej wkładki. Gdy się zużyje, wystarczy wymienić komorę mieszającą.
 • Cięcie czystą wodą można wykonywać przy użyciu tej samej głowicy, dlatego wymiana narzędzi trwa zaledwie kilka sekund.

Elementy głowicy tnącej AUTOLINE II

ACTIVE AUTOLINE II 

ACTIVE IDE II

 • Głowica tnąca zawiera minimalną liczbę poszczególnych części, dlatego jej obsługa jest niezwykle łatwa, a cięcia są bardzo dokładne.
 • Należy też podkreślić mały nakład prac konserwacyjnych, dokładnie wycelowany strumień tnący, filtr wstępny chroniący kryzę oraz zaawansowaną konstrukcję zaworu dyszy.
 • W jednym korpusie połączono diamentową kryzę i komorę mieszającą. Prosta konstrukcja modułu, w której jedyne zużywające się części (rura skupiająca i filtr wstępny) bardzo łatwo i szybko wymienić, oznacza liczne korzyści zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak i tych stawiających pierwsze kroki w cięciu wodno-ściernym.

Elementy głowicy tnącej IDE II

ACTIVE IDE II