Produkty KMT Waterjet 4137 barów

Ponad 40 lat temu firma KMT zaczęła oferować urządzenia do cięcia wodą z dyszami tnącymi oraz pompą Streamline SL-I, zapewniającą ciśnienie robocze do 3800 barów. Rosnące zapotrzebowanie na technologię cięcia wodą spowodowało, że firma KMT wprowadzała na rynek kolejne, zaawansowane technicznie modele precyzyjnych dysz tnących i pomp z linii Streamline SL-II, aż do linii Streamline SL-V 4137 barów, która obecnie jest najbardziej popularną pompą na świecie.

KMT Waterjet to najbardziej znana na świecie pompa do cięcia strumieniem wody. KMT oferuje najszerszą gamę pomp pracujących z ciśnieniem 4137 barów o mocy od 50 do 200 KM. Pompy KMT, zintegrowane ze stołami OEM do cięcia strumieniem wody, są zaawansowanymi technicznie urządzeniami o wysokiej wydajności, znanymi z wyjątkowej niezawodności, wydajności, łatwości obsługi i przemyślanej konstrukcji. Te urządzenia mogą być wykorzystywane we wszystkich zastosowaniach technologii cięcia strumieniem wody.

Zalety cięcia strumieniem wody pod ciśnieniem 4100 barów

 • Pompy ultrawysokociśnieniowe STREAMLINE SL-VI Plus
 • Pompy ultrawysokociśnieniowe STREAMLINE SL-VI STRIPPED
 • Głowica do cięcia wodno-ściernego ACTIVE AUTOLINE II
 • Głowica do cięcia wodno-ściernego ACTIVE IDE II
 • Głowica do cięcia czystą wodą AQUALINE
 • System zarządzania ścierniwem AMS
 • Zawory, rury i armatura PSC (Precision System Components)

Najwyższa możliwa niezawodność oraz prosta i szybka konserwacja stanowią podstawowe założenia przy projektowaniu wszystkich wysokociśnieniowych produktów KMT do cięcia strumieniem wody. Prosta modułowa konstrukcja umożliwia wymianę pojedynczych części zużywalnych. Ta zasada konstrukcyjna sprawia, że każdy element zostanie maksymalnie wykorzystany, zanim osiągnie koniec okresu eksploatacji.

Pompy UHP STREAMLINE SL-VI Plus do cięcia strumieniem wody

STREAMLINE SL-VI Plus

Standard branżowy

Systemy KMT Waterjet STREAMLINE SL-V wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne, a bardzo przemyślany projekt cechują łatwość obsługi, niezawodność i wygoda. W rezultacie uzyskano rozwiązania, które zapewniają najwyższą wydajność i zysk.

Pompy KMT Waterjet STREAMLINE SL-VI 60 000 PSI / 4137 barów są dostępne w postaci modeli o różnej mocy i w różnych konfiguracjach.

Klienci mogą nabyć pompy, które można w pełni zintegrować z systemem oddawanym „pod klucz”. KMT ma też w ofercie podstawowe pompy autonomiczne do doraźnych prac cięcia strumieniem wody, a także wysoce zaawansowane maszyny do bardzo wymagających zastosowań związanych z cięciem.
Nowa opatentowana konstrukcja „Curve-On-Curve” przedłuża okres użytkowania pojedynczych komponentów multiplikatora oraz ułatwia instalację i konserwację.

Zoptymalizowana technologia multiplikatorów ciśnieniaSTREAMLINE SL-V - Niezawodny multiplikator ciśnienia do cięcia strumieniem wody

 • Nowa opatentowana konstrukcja „Curve-On-Curve” przedłuża okres użytkowania pojedynczych komponentów multiplikatora oraz ułatwia instalację i konserwację.
 • Ograniczenie zapotrzebowania na konserwację uzyskano dzięki przedłużeniu skoku (około 8“/20 cm), który przemieszcza większą objętość, co umożliwia zmniejszenie tempa skoku i przedłuża żywotność uszczelek.
 • „Jednoetapowa” wymiana uszczelek – uszczelki hydrauliczne i uszczelki wysokiego ciśnienia można wymienić za pomocą jednej operacji przy bardzo krótkim przestoju.
 • Elektroniczne przełączanie jest bardziej płynne i niezawodne, zapewniając dłuższy czas pracy bez przecieków.

Głowica do cięcia czystą wodą AQUALINE I

Niezawodność w najtrudniejszych warunkach

Nasze głowice do cięcia czystą wodą AQUALINE I wyrobiły sobie opinię jednych z najszybszych i najbardziej niezawodnych głowic do cięcia czystą wodą przeznaczonych do stosowania w szczególnie trudnych warunkach. Stało się to możliwe dzięki najszybszym czasom reakcji, długiemu okresowi eksploatacji podzespołów oraz najwyższej jakości.

Wysokowydajny zawór dyszy

W motoryzacji wykonuje się wiele cykli tnących. To stawia szczególnie wysokie wymagania cyklom włączenia/wyłączenia, szybkości i niezawodności zaworu tnącego. AQUALINE I firmy KTM stanowi najwyższej klasy rozwiązanie w tej branży. W zależności od zastosowania, dostępne są zawory tnące w wersji normalnie zamkniętej (N/C) i normalnie otwartej (N/O). Zawór dyszy otwiera się w czasie krótszym niż 50 ms, zależnie od ciśnienia roboczego.

Kompaktowa konstrukcja, elastyczny zakres zastosowań

Głowica AQUALINE I waży zaledwie 1,8 kg. To gwarantuje dużą elastyczność i łatwość tworzenia konfiguracji wielogłowicowych i 3D. Można ją wyposażyć w kryzy szafirowe i diamentowe, zależnie od konkretnych potrzeb procesu produkcji.

Głowice do cięcia wodno-ściernego

Wprowadzając głowice tnące ACTIVE AUTOLINE II i ACTIVE IDE II, firma KMT WATERJET SYSTEMS opracowała zespoły głowic do cięcia wodno-ściernego, które charakteryzują się najlepszą efektywnością pracy dzięki zastosowaniu trwałych podzespołów. Zmniejsza to nakłady konieczne na obsługę konserwacyjną i wydłuża czasy pracy.

ACTIVE AUTOLINE II

 • Opatentowane łączenie bez użycia narzędzi pozwala na szybką wymianę dysz wodnych i skupiających bez konieczności demontażu przewodu doprowadzającego ścierniwo.
 • Wyjątkowa, spawana bez użycia metalu podstawa dyszy zapewnia wysoką precyzję i powtarzalność dokładnego cięcia.
 • Głowica tnąca AUTOLINE II zawiera tylko trzy części zużywalne: kryzę, komorę mieszającą i rurę skupiającą, wszystkie one są wykonane z materiałów wyjątkowo odpornych na zużycie.
 • Korpus dyszy składa się z wymiennej wkładki. Gdy się zużyje, wystarczy wymienić komorę mieszającą.
 • Cięcie czystą wodą można wykonywać przy użyciu tej samej głowicy, dlatego wymiana narzędzi trwa zaledwie kilka sekund.

Elementy głowicy tnącej AUTOLINE II

ACTIVE AUTOLINE II 

ACTIVE IDE II

 • Głowica tnąca zawiera minimalną liczbę poszczególnych części, dlatego jej obsługa jest niezwykle łatwa, a cięcia są bardzo dokładne.
 • Należy też podkreślić mały nakład prac konserwacyjnych, dokładnie wycelowany strumień tnący, filtr wstępny chroniący kryzę oraz zaawansowaną konstrukcję zaworu dyszy.
 • W jednym korpusie połączono diamentową kryzę i komorę mieszającą. Prosta konstrukcja modułu, w której jedyne zużywające się części (rura skupiająca i filtr wstępny) bardzo łatwo i szybko wymienić, oznacza liczne korzyści zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak i tych stawiających pierwsze kroki w cięciu wodno-ściernym.

Elementy głowicy tnącej

ACTIVE IDE II