Seria urządzeń pracujących pod ultrawysokim ciśnieniem KMT Waterjet PRO
Cięcie strumieniem wody o ciśnieniu 6200 barów

Od 1971 r. firma KMT Waterjet odgrywa pionierską rolę w rozwoju technologii cięcia strumieniem wody. Rodzina pomp wysokociśnieniowych PRO firmy KMT Waterjet Systems wyznacza nowe standardy w branży cięcia wodą. PRO to technologia cięcia strumieniem wody przy maks. ciśnieniu roboczym 6 200 barów. Nowa rodzina produktów obejmuje oczywiście wszystkie niezbędne komponenty i akcesoria – od generatorów wysokiego ciśnienia aż do kryz, które precyzyjnie nakierowują strumień tnący na materiał.

Zalety cięcia strumieniem wody pod ciśnieniem 6 200 barów

W porównaniu z tradycyjnym cięciem wodą pod ciśnieniem 4 100 barów, zwiększenie maksymalnego zakresu ciśnienia przekłada się na następujące korzyści:
■    Wyższe szybkości cięcia
■    Lepsza jakość przycinanych krawędzi
■    Mniejsze zużycie ścierniwa
■    Wyższa wydajność produkcji
■    Optymalne wykorzystanie maszyny
■    Lepsza spójność i powtarzalność wyników cięcia
■    Ograniczenie rozwarstwiania

Produkty wysokociśnieniowe KMT PRO

 • Pompy ultrawysokociśnieniowe STREAMLINE PRO
 • Głowica do cięcia wodno-ściernego ACTIVE AUTOLINE PRO
 • Głowica do cięcia wodno-ściernego ACTIVE IDE PRO
 • Głowica do cięcia czystą wodą AQUALINE PRO
 • System zarządzania ścierniwem AMS PRO
 • Zawory, rury i armatura PSC PRO

Produkty z serii PRO zaprojektowano tak, aby zapewnić ekonomiczne użytkowanie i długi okres eksploatacji, mając na uwadze odporność na długotrwałe działanie wysokiego ciśnienia. Oryginalna seria PRO firmy KMT Waterjet oferuje zoptymalizowany sprzęt wysokociśnieniowy, spełniający najwyższe wymagania pod względem niezawodności i jakości cięcia w warunkach długotrwałej pracy pod dużym obciążeniem.

Pompa STREAMLINE PRO-III UHP: Najsilniejsze połączenie mocy i wysokiego ciśnienia w branży

PRO-III_with_stripeTechnologia PRO 6200 barów firmy KMT Waterjet Systems to nowy poziom w dziedzinie cięcia wodą. W wyniku nieustannej pracy nad rozwojem technologii, firma KMT opracowała nowe, ulepszone uszczelnienie SUPRALIFE-Seal, przeznaczone dla multiplikatora pompy STREAMLINE PRO-III UHP. Dzięki temu może obecnie oferować najsilniejsze w branży połączenie mocy i wysokiego ciśnienia, przy znacznym ograniczeniu przestojów.

 

Dłuższa praca bez przestojów dzięki zoptymalizowanej konstrukcji uszczelnienia SUPRAlife-Seal 

Aby wydłużyć czas pracy między przestojami i zwiększyć efektywność pompy wysokiego  ciśnienia, KMT wprowadziła  zmiany  w  konstrukcji uszczelnie-nia wysokociśnienioweg Pakiet uszczelniający  nie jest zainstalowany w otworze cylindra, ale   zintegro-wany w obudowie kasetowej, która uszczelnia  pow-ierzchnię naprzeciw skosu na końcu cylindra.  Zapo-biega to uszkodzeniu powodowanemu przez    otwór cylindra. Nowa konstrukcja znacznie zwiększa trwałość uszczelnienia w porównaniu do wcześniej stosowanego rozwiązania.

W celu uzyskania maksymalnej żywotności uszczelnienia zespół musi być poddawany stałemu obciążeniu wstępnemu. Z tego powodu w specjalnym zestawie narzędzi umieszczono hydrauliczny napinacz wstępny. Ułatwia to konserwację i zawsze gwarantuje precyzyjnie dobrany moment obrotowy dokręcania, zapewniając tym samym maksymalną żywotność uszczelnienia.

Zalety multiplikatora ciśnienia KMT PRO-III

 • Intensifier_Pro-IIIZmieniona konstrukcja uszczelnienia wysokiego ciśnienia – zastosowanie zoptymalizowanego uszczelnienia SUPRAlife-Seal – zapewnia dłuższą żywotność
 • Opatentowana konstrukcja multiplikatora
 • Zaawansowana obróbka cieplna korpusu głowicy uszczelniającej
 • Tytanowy spustowy zawór zwrotny
 • Okładziny ze stali nierdzewnej
 • Zoptymalizowana konstrukcja tłoka hydraulicznego, która zapewnia wyższą czułość przełącznika zbliżeniowego
 • Precyzyjnie wypolerowany nurnik

Głowica do cięcia czystą wodą AQUALINE PRO

Sprawdzona wydajność przy ekstremalnych ciśnieniach

Cięcie czystą wodą należy do najbardziej wymagających prac zlecanych w branży. Prędkość strumienia czystej wody jest zazwyczaj znacznie wyższa niż wody z dodatkiem ścierniwa.

Zawór dyszy do uzyskania maksymalnego ciśnienia

Szeroki zakres zadań cięcia i wiele cykli przełączania powodują, że zawór dyszy jest mocno obciążony. W głowicy do cięcia czystą wodą AQUALINE PRO firma KMT zastosowała opracowane przez siebie doskonałe rozwiązanie do zastosowań z ciśnieniem 6 200 barów. Ponieważ szybkość cięcia jest większa niż w przypadku 4 000 barów, rozwarstwianie materiału jest znacznie mniejsze, a w wielu przypadkach zostaje w ogóle wyeliminowane. W zależności od konkretnych wymagań, zawory są dostępne w wersji normalnie otwartej (N/O) i normalnie zamkniętej (N/C). Te zawory wysokociśnieniowe zwykle otwierają się w mniej niż 50 ms, w zależności od ciśnienia roboczego. Kluczowe zalety rodziny głowic tnących AQUALINE PRO to wyjątkowa precyzja, wytrzymała konstrukcja i bardzo krótkie cykle przełączania.

Głowice do cięcia wodno-ściernego

Głowice do cięcia wodno-ściernego PRO firmy KMT WATERJET SYSTEMS zaprojektowano do pracy z ciśnieniem strumienia tnącego 6 200 barów. Ich konstrukcja i materiały są odporne na duże siły, a jednocześnie skupiają energię w punkcie, w którym jest potrzebna – dokładnie w strumieniu tnącym.

ACTIVE AUTOLINE PRO

Do cech przemawiających za głowicami tnącymi ACTIVE AUTOLINE PRO należą: automatyczne precyzyjne pozycjonowanie, doskonała powtarzalność wyników, duże szybkości cięcia, długi okres eksploatacji i łatwa obsługa konserwacyjna. Wymiana zaledwie kilku zużywających się części głowicy, takich jak kryza, komora mieszająca i rura skupiająca, trwa tylko chwilę, przy czym nie trzeba używać narzędzi. Rutynową konserwację maksymalnie skrócono, ponieważ te części są wykonane z twardych, odpornych na zużycie materiałów. Typowe cechy produktów KMT, oparte na innowacyjnym podejściu do efektywności i oszczędności w trakcie codziennej eksploatacji, w udany sposób zintegrowano w konstrukcji głowicy tnącej.
Głowice tnące ACTIVE AUTOLINE PRO można zintegrować ze wszystkimi systemami cięcia wodą, z połączeniami sztywnymi lub wielogłowicowymi.

ACTIVE IDE PRO

Głowica tnąca ACTIVE IDE PRO jest wyposażona w diamentową kryzę, sztywno osadzoną w korpusie kryzy. Specjalnie stworzona metoda produkcji zapewnia, że strumień wody jest zawsze dokładnie wyśrodkowany i połączony z komorą mieszającą pod korpusem kryzy. W komorze mieszającej, do strumienia wody dodaje się ścierniwo. Bardzo wyśrubowane granice tolerancji przy montażu głowicy tnącej gwarantują, że strumień tnący jest zawsze doskonale wyosiowany. Gdy strumień wypływa z rury skupiającej pod odpowiednim kątem, moc strumienia jest optymalnie skupiona. Pozwala to na osiągnięcie maksymalnych szybkości cięcia przy minimalnej odległości od obrabianego przedmiotu i uzyskanie idealnie przyciętych, równych krawędzi..