Nowe pompy wysokociśnieniowe - STREAMLINE SL-VI

Właściwe rozwiązanie do każdego zastosowania

Po wprowadzeniu nowej, modułowej serii pomp o bardzo wysokim ciśnieniu roboczym – STREAMLINE SL-VI – przeznaczonych do cięcia strumieniem wody, spółka KMT Waterjet Systems oferuje idealną technologię do każdego zastosowania – od okazjonalnego cięcia po pracę w systemie wielozmianowym. W zależności od zastosowania do którego jest potrzebna pompa, klienci mogą wybierać z różnych zakresów ciśnień, silników i poziomów konfiguracji. Pompy z serii SL-VI są dostępne w czterech wersjach, różniących się rozmiarami ram, dzięki czemu klienci KMT uzyskują wyjątkowo rozległy wybór możliwości konfiguracji. Opierając się na wypróbowanej i sprawdzonej technologii, SL-VI oferuje istotne ulepszenia w porównaniu do poprzedniego modelu.

Zróżnicowane poziomy konfiguracji, zaspokajające wszystkie potrzeby

STREAMLINE SL-VI

  • Zakres ciśnień
    KMT oferuje pompę STREAMLINE SL-VI z trzema poziomami ciśnienia roboczego. Multiplikator PRO umożliwia cięcie strumieniem wody pod ciśnieniem 6200 barów w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Typ modelu PLUS pracuje z ciśnieniem 4100 barów, a typ STD zapewnia ciśnienie maksymalne 3800 barów.
  • Silniki
    Pompa wysokiego ciśnienia STREAMLINE SL-VI będzie dostępna z silnikami o mocy od 15 do 200 KM (11 do 149 kW). Pierwsze modele pompy będą wyposażone w silniki o mocy 30 KM i 50 KM w wersji dla multiplikatorów ciśnienia PLUS i STD, a także w silnik 60 KM w wersji dla multiplikatora PRO. W późniejszym czasie przewidywane jest wprowadzenie silników o innej mocy.
  • Konfiguracja
    Różne możliwości konfiguracji – od modelu w wersji Stripped, dostarczanego bez szafki elektrycznej, drzwiczek i osłony, w celu pełnej integracji z centralną jednostką sterującą kompletnego systemu obróbki, przez proste samodzielne maszyny do okazjonalnego cięcia, po w pełni wyposażone, zaawansowane technicznie pompy, przeznaczone do najbardziej wymagających zastosowań w zakresie cięcia przemysłowego.

Wyższa wydajność przy tej samej mocy silnika

Inżynierom spółki KMT Waterjet udało się zwiększyć wydajność silników, a w rezultacie natężenie przepływu wody pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób zwiększono maksymalny rozmiar dysz, a w rezultacie podniesiono wydajność.
Przykładowo, maksymalny rozmiar dyszy dla pompy 50 KM, pracującej pod ciśnieniem 4100 barów, można zwiększyć z 0,013” do 0,014” (0,33 mm do 0,35 mm).

Multiplikator - HMIJednolita platforma sterowników PLC

Spółka KMT dokonała globalnej harmonizacji platformy PLC, używanej do sterowania pompami z multiplikatorami ciśnienia, aby jeszcze lepiej i stabilniej obsługiwać klientów w zakresie systemu elektrycznego. Nowe sterowniki obsługują 11 języków, oferują opcję miękkiego startu pozwalającą zmniejszyć zużycie energii i są wyposażone w kabel sieciowy oraz port USB umieszczony obok wyświetlacza.

Górna osłona wyposażona w blokadę

Opcjonalna górna osłona jest wykonana z przezroczystego materiału. Umożliwia to wzrokową kontrolę zespołu multiplikatora ciśnienia bez potrzeby otwierania pokrywy. Oprócz tego konstrukcja blokady górnej osłony spełnia wymagania normy EN ISO 13849-1 w zakresie bezpieczeństwa, zapewniając bardziej bezpieczną obsługę pompy.

Multiplikator STREAMLINE SL-VIZoptymalizowana technologia multiplikatorów ciśnienia

Nowa, opatentowana konstrukcja naszych multiplikatorów – „Curve-On-Curve” – przedłuża okres użytkowania połączenia cylindra / głowica uszczelniająca. Precyzyjna geometria uszczelnień metal-metal ułatwia instalację i gwarantuje wytrzymanie większej liczby cyklów konserwacji niż tradycyjne rozwiązania.
Niezależnie od wybranego ciśnienia i poziomu konfiguracji każdy tłok jest wykonany z materiału ceramicznego. W porównaniu do tłoka metalowego, twardsza i gładsza powierzchnia jest bardziej odporna na zużycie, chroni przed przetarciami i przedłuża okres użytkowania uszczelnienia.

Ulepszenia dla dobra klienta

Jak zawsze inżynierowie KMT starali się ulepszyć nowy model pompy z korzyścią dla klientów. Silnik może być zasilany różnymi napięciami i spełnia teraz wymagania kategorii IE3 według normy EC 640/2009. To oznacza wyższą wydajność silnika.
Na żądanie klienta pompa może zostać wyposażona w wymiennik ciepła olej/woda lub w chłodnicę olej/powietrze.