Systemy cięcia strumieniem wody KMT

Urządzenia do cięcia strumieniem wody KMT Waterjet – elastyczność i wszechstronność zintegrowana ze stołowymi systemami cięcia wodą.

Cięcie wodą z dodatkiem ścierniwa i czystą wodą to najszybciej rozwijający się proces cięcia, stosowany przez producentów. Połączenie wszechstronności, dokładności i wydajności sprawia, że multiplikatory ciśnienia i dysze tnące KMT stanowią preferowany wybór wielu producentów i inżynierów, znajdując zastosowanie przy cięciu praktycznie dowolnych materiałów – od tworzyw sztucznych po tytan. Niższe koszty urządzeń do cięcia strumieniem wody, w porównaniu z urządzeniami do cięcia laserem, pomogły również w popularyzacji wykorzystania maszyn do cięcia wodą w takich zastosowaniach, jak cięcie materiałów ceramicznych, kamienia i innych materiałów twardych. Od kilkudziesięciu lat cięcia strumieniem czystej wody używa się też do cięcia różnych produktów spożywczych, takich jak pizza, owoce i warzywa, ciasta, mięso i różne rodzaje mrożonek.Cięcie metalu strumieniem wody

Systemy do cięcia strumieniem wody KMT Waterjet mogą ciąć tytan i stal o grubości do 30 cm, nie wymagają stosowania obróbki końcowej i nie powodują powstawania strefy wpływu ciepła (HAZ).


Cięcie kamienia strumieniem wody

Szybki rozwój branży wyrobów kamieniarskich i płytek ceramicznych można w części przypisać błyskawicznemu postępowi w zakresie technologii cięcia strumieniem wody KMT.


Cięcie strumieniem wody w przemyśle lotniczym

Cięcie strumieniem wody ze ścierniwem jest szeroko stosowane w przemyśle lotniczym do cięcia tytanu, stopów Inconel, mosiądzu, aluminium i stali, a także cięcia kompozytów o grubości od 1 do 150 mm.

Cięcie i cięcie podłużne papieru

Do cięcia czystą wodą wykorzystuje się bardzo cienki (cieńszy od ludzkiego włosa) strumień czystej wody, która nie jest wchłaniana przez cięty materiał, co chroni strukturę papieru.

Cięcie szkła strumieniem wody

Zdolność systemów KMT Waterjet do szybkiego wykonywania precyzyjnych cięć sprawia, że w przypadku większości zastosowań jest to wydajna metoda cięcia cienkiego i grubego szkła.


Cięcie produktów spożywczych strumieniem wody

Od kilkudziesięciu lat cięcie czystą wodą stosuje się w produkcji różnych rodzajów żywności, takich jak owoce i warzywa, ciasta, mięso, batoniki muesli i wszystkie rodzaje mrożonek.


Cięcie materiałów kompozytowych strumieniem wody

Materiały kompozytowe nie są jednorodne i zawierają elementy zwiększające ich ogólną wytrzymałość. Cięcie strumieniem wody nie osłabia tych materiałów ani nie powoduje ich rozwarstwienia.

 

Cięcie wodą w branży motoryzacyjnej

Zrobotyzowane systemy cięcia strumieniem wody KMT są niezwykle wszechstronne. Mogą być używane do cięcia metali i materiałów kompozytowych o nierównych powierzchniach, a także łatwiejszych zastosowań, takich jak cięcie materiałów tekstylnych i dywaników.